Останні події

Олександр Сугоняко: «Конституція – суспільна угода, яка має підтримуватися більшістю громадян»

Народний депутат України, представник групи УДАР один з парламентрів, які не проголосували за зміни до Конституції.

«Я обома руками за децентралізацію влади, але прийняв рішення свідомо не брати участі в голосуванні, бо вважаю, що проводити дане голосування можна тільки після масштабного діалогу з громадою, адже на сьогодні є питання, які викликають неоднозначне ставлення у суспільства. Ці питання потребують додаткових консультацій, тому, можливо, треба було відтермінувати прийняття цього рішення, доопрацювати питання, що стосуються проведення місцевих виборів в Донецькій і Луганській областях, доопрацювати введення нових інституцій префектів», – розповів Олександр Сугоняко.

За його словами, більшість в парламенті, не усвідомлюючи накалу біля стін парламенту, побачила відмашку влади та підтримала зміни до головного закону, як наслідок дійшло до кровопролиття, загинуло вже троє бійців Нацгвардії, багато тяжко поранених.

«Все це говорить про те, що є питання, які мають отримувати громадянський консенсус. Не варто провокувати громадянське суспільство, треба навчитися відчувати його, прислухатися до нього. Закон має розумітись і сприйматись людьми. Як приклад, коли пересічна людина звикла до губернатора чи голови облдержадміністрації, а тут її вже лякають раніше невідомим префектом. Як наслідок, цілком очікуване нерозуміння та спротив з боку громади. Вихід простий, по-перше, треба писати головні закони, щоб вони сприймались людьми, а по-друге, закони мають бути написані зрозумілою мовою для нації», – зазначив Олександр Сугоняко.

Нардеп висловив співчуття родичам загиблих та категорично засудив організаторів мітингу, які не тільки не змогли гарантувати безпеку людей, а й збурили мітингуючих.

  1 Вересня 2015 +Коментар | подобається