Останні події

Олександр Сугоняко: Соціальну безвідповідальність бізнесу треба обрубувати з коріння

Про це народний депутат України, представник групи УДАР зазначив у ході зустрічі з громадою села Токарі Сумського району. Люди звернулися до парламентаря аби той посприяв у вирішенні конфлікту з орендарем місцевого ставка.

Довгий час люди вживалися з інвесторами, які орендували місцеві ставки під товарне риборозведення та обурення людей викликали останні події, які сталися на початку червня цього року. Охоронці ставу, який орендує ФОП Пономаренко А.О., почали забороняти людям навіть підходити до водойми. Стався інцидент, коли охоронці навіть жорстоко побили місцевих рибалок.

За словами жителів Токарів, раніше не виникало проблем з відловом дрібної риби місцевими рибалками та з червня нинішнього року біля озера з’явилися нові охоронці, які й стали диктувати свої умови.

Люди звернулися до державної екологічної інспекції та контролюючий орган виступив на боці підприємця, звинувативши громаду у тому, що та користується ставом, пускаючи туди свою птицю та виловлюючи рибу, чим порушує договір оренди. Люди ж кажуть, що в очі не бачили ані договір, ані представників громади, які взагалі укладали угоду з підприємцем. На сьогодні громада налаштована рішуче та вимагає розірвання договору з підприємцем та повернення ставу у власність села.

За словами Олександра Сугоняко, головним суб’єктом господарювання є і буде громада, а не заїжджі інвестори. Оренда чи то земельних ділянок, чи то водойм має бути узгоджена тільки з громадою, наголосив нардеп.

«На разі ж вирішити питання потрібно тільки в законному руслі. Як народний депутат очікую офіційне звернення до мене від громади з даного питання. Докладу всіх зусиль аби допомогти людям. Найреальнішими кроками до вирішення проблеми є розірвання договору в судовому порядку або ж примирення інвестора та людей», – зазначив Олександр Сугоняко.

«Ми вдячні Олександру Сугоняко за те що без вагань зустрівся з нами та пообіцяв спільними зусиллями вирішити нашу проблему», – зауважила сільський голова села Токарі Олена Кендюшенко.

По завершенні зустрічі Олександр Сугоняко разом з активістами оглянув «спірний» став.

  21 Серпня 2015 +Коментар | подобається